İstanbul, Türkiye
Pzt - Cum : 09:00 - 17:00

Sürdürülebilirlikte Liderler

Sürdürülebilirlikte Odak Alanları - Sürdürülebilirlikte Liderlik

Sürdürülebilirlik yaklaşımının kurum tarafından içselleştirilmesi ve uygulanmasında liderin ve çalışanların rolü ilk ve en önemli unsurdur.

Sürdürülebilirlikte Liderlik, yaşadığımız VUCA (hızla ve sürekli değişen) koşullarda bir kurumundan daha da ileri ülke ve dünya stratejileri ile paralel yönetim vizyon ve becerilerinin geliştirilmesi ile mümkündür.

İnsan sermayesi ve organizasyon kültürünün gelişim ve yönetimi bir kurum için en kritik konudur. Sürdürülebilirlik anlayışı kurum içi değişimi ortak kültür ve birlikte yaratım ile sağlamayı hedefleyen bir yaklaşımdır. Dolayısı ile ‘insan’ unsurunu odağına alır. 
Eğer kurum yaptığı iş ile topluma fayda yaratmayı hedef almış ve bu amaç ile çalışan bir kurum ise aynı hedeflerde buluşabilmek için çalışanların birlikteliği başarı için temeldir. Bu nedenle kişisel, sosyal ve ekonomik refahın yaratılmasını kolaylaştıracak şekilde bireylerin sahip olduğu bilgi, beceri, yetkinlik ve niteliklere sahip çalışanlar kısacası insan sermayesi başarının en hassas kriteridir.

Çalışanların şirket değerleri ile aynı değerlerde buluşabildiği, bağlılık duygularının ve yaptıkları işten aldıkları tatminin yüksek olduğu; bu bağlamda kuruluşların üretken, verimli, yenilikçi, yaratıcı ve esnek olmalarına imkan tanıyan kurumlar mümkün. Araştırmalar göstermiştir ki sevdiği işi yapan çalışanlar diğerlerine göre üç kat daha fazla başarılı olmakta ve kurumlarını başarıya taşımaktadır.

Kurumların bu alanda çalışmak isteyebileceği yeteneklerin bulunmasına, geliştirilmesine ve takımların gelişimine destek veriyoruz. Liderler ile 1-1 ve/veya takım çalışmaları için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

SVS Türkiye, Harrison Assessments International Inc.in Çözüm Ortağıdır. Çalışan Sermayesi, Sürdürülebilirliği entegre etmede başarının anahtarıdır! Bu nedenle, işletmelerin sürdürülebilirlik iş modeline dönüşümü için ihtiyaç duydukları temel becerilere ve yeteneklere odaklanmakta, büyümeyi ve kârlılığı yeni anlayış altında artırabilmek için ekiplere ve yöneticilere koçluk hizmetleri sunmaktadır.

Günümüzde yeni nesilleri istihdam eden ve yeni kuşakların beklentilerine cevap veren şirketler için; İşinden Keyif Alma, Şirket ile Ortak Değerlerde Buluşma, Değer Odaklı Kurum Olma, VUCA ve Duygusal Zeka’nın önemi her geçen gün hızla artmaktadır. Sürdürülebilirlikteki başarı için sizin yetkinlikleriniz yeterli mi?

Kurumunuzdaki sürdürülebilirlik kadrolarının oluşumundan, bu konuda donanımlı yetkinliklere sahip liderlere, çalışanlarınızın eğitimlerinden, sürdürülebilirlik ekiplerinizin oluşum ve verimliliğine kadar pek çok konuda uluslararası bilgi birikim, donanım ve araçları ile destek vermeye hazırız.

Sürdürülebilirlik ve Liderlik

Sürdürülebilirlik çalışmalarında başarı için yeni kariyerlerden, orta ve üst düzey yöneticilere kadar yaptığımız çalışmalar hakkında bigi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.