İstanbul, Türkiye
Pzt - Cum : 09:00 - 17:00

Rengin GUVENC

Tasarım & İletişim

Rengin Güvenç 1969 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesinde Grafik Tasarım ve Animasyon eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul’da özel sektördeki bir reklam ajansında çalışma hayatına başladı. Türkiye’nin sayılı gıda firmalarından olan Banvit’in ilk halkla ilişkiler departmanının ve şirket içi tasarım atölyesinin kurulmasında öncü olarak yönetsel roller üstlendi. 11 sene şirketin tüm görsel medya ve iletişim kanallarında aktif çalışmalarda liderlik yaptı.

2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi aldı. Kriz Yönetimi ile Reklamcılık ve Eğitim Yönetimi eğitimi sırasında, Adschool İstanbul’da Betul Mardin, Haluk Mesci gibi üst düzey profesyonellerle çalıştı. Lisans projesini “Pazarlamanın yerleşik stratejileri ışığında, KOBİ’lere özgü yeni öneriler” üzerine hazırladı.

Halen SVS Türkiye’de Tasarımcı ve İletişim Yöneticisi olarak aktif olarak çalışmakta ve Rengim markası altında serbest çalışmalar da yapmaktadır.

Seçilmiş Deneyimler

  • Banvit markasının halkla ilişkiler ve tasarım çalışmalarının oluşumunda öncü çalışmalar yaptı.
  • İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin etkinlik materyallerinin yayınlarında ve basılı materyallerde yaratıcı tasarımcı olarak çalıştı
  • WBCSD’nin “Geleceğin Pazarları”, “Su hakkındaki Gerçekler ve Eğilimler” gibi yayınlarının Türkçe versiyonunun tasarımını gerçekleştirmiştir.
  • 2009 ve 2010 yıllarında, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından yayınlanan “Sonra” adlı derginin tüm yaratım ve tasarımını yaptı.
  • 2010-2012 yılları arasında bazı özel sektör firmalarına markaları, kurumsal kimlikleri ve tasarımlarıyla destek verdi.
  • 2013 yılında yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli firmalara tasarım desteği veren Güvenç, Tekstil, Medikal ve Gıda sektöründeki firmalarla başarılı çalışmalar yürüttü.
  • ÇİMSA Çimento Sürdürülebilirlik Raporlarının sanal ve basılı ortam yaratıcı tasarımcısı görevini başarı ile tamamladı ve raporun internet ortamında tasarımını gerçekleştirerek interaktif yapıda yayınlanmasını sağladı.
  • Sosyal medya reklamlarında yaratıcı ve tasarımcı olarak Zorlu Grubu’nun Regal, Vestel ve Vs Outlet markaları ile çalıştı.
  • Yurtdışı Medikal ve Gıda şirketlerinin kurumsal kimliği ve yaratıcı tasarım çalışmalarını başarıyla gerçekleştirdi.