İstanbul, Türkiye
Pzt - Cum : 09:00 - 17:00

On yılı aşkın bir süre kurulması, gelişmesi ve başarılı girişimlere imza atması için emek verdiğim İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nden ayrılışımdan bu yana yeni bir yaşama adım attım diyebilirim. Bu yeni yaşam benim için yine Sürdürülebilirlik Çalışmaları ile dolu ve gelecekte de bu çalışmaların gelişerek ilerleyeceğine inanıyorum. Bundan böyle özellikle şirketlerin bu alandaki dönüşümüne bizzat destek vererek çalışmalarıma devam etmeyi ve bu alandaki yeni çalışmaları elimden geldiğince Türk iş dünyası ile paylaşmayı hedefliyorum. Sürdürülebilirlik anlayışının ülkemiz ve Türk insanının gelişim ve ilerlemesi için büyük önemi olduğuna inancım sonsuz.

• Yüksek rekabet ortamında, sonuç odaklı çalışma kültürünü benimsemiş ülkemiz iş dünyası için en önemli çıktı olan ekonomik gelişimi,

• Yaşam şartlarını ve sosyal güvencelerini hep daha iyiye taşımak hedefinde olan ülkemiz dar gelirli halkının hayat kalitesini arttırmak için gerekli sosyal gelişimi,

• Yaşam için gerekliliği tek kalemde adresleyen temiz ve yaşanabilir çevre, biyolojik zenginlik konularını aynı anda, aynı önem derecesinde işleyebilen tek konu Sürdürülebilirlik’tir. Yeni nesil kuşakların beklenti ve yaşam tarzlarını adresleyen en önemli konu da Sürdürülebilirlik’tir!

Dünyadaki dönüşüm sürecini yakalayabilen ve bu sürece liderlik edebilen kurumlar ile daha ileri gidebiliriz. Yeni temiz enerji kaynaklarını, suyu verimli kullanmamızı sağlayan teknolojileri, daha çevre ve insan dostu yapılar ve şehirleşme modellerini, çalışan güvenliğine ilişkin çözümleri satın alan değil, teknolojisini ve bilgisini üreten ve satan bir ülke olmak hedefte yer alıyor. Çok çalışmalı, çok düşünmeli, araştırmalı, takip etmeli, denemeli ve en iyisini yapmak için Sürdürülebilirlik anlayışını damarlarımıza enjekte etmeli ve artık bu anlayış ile yaşamalıyız. Ancak bu şekilde ekonomisi kuvvetli, yaşam kalitesi yüksek, doğası ile yaşanabilir bir ülke olmamız mümkün gözüküyor.

Daha iyi yarınlar için, sevgi ile kalın .

Değişim: Teknoloji, iş kaybı, eğitim, sürdürülebilirlik